Wereldwijd verzet tegen het Rijk van de VS begint met het stoppen van Israëls genocide
Palestina is echt het centrum van de wereld
Angela Y Davis
Wij publiceren hier de verklaring van het BDS Nationaal Comité over Trumps “Vredesbestuur” en de nog steeds voortgaande genocide. Het BDS Nationaal Comité vertegenwoordigt de overgrote meerderheid van het Palestijnse maatschappelijk middenveld en coördineert wereldwijd de BDS beweging.
“De Amerikaanse regering heeft eenzijdig een zogenaamde “Vredesraad” voor Gaza aangekondigd onder leiding van de Amerikaanse president Trump in een verklaring waarin elke verwijzing naar de Palestijnen volledig werd weggelaten.
Deze raad zit vol met Israël-eerst politici en miljardairs en installeert een Israël-vooringenomen voormalige VN-gezant die wordt gecontroleerd door het despotische regime van de Verenigde Arabische Emiraten als de koloniale onderkoning van de illegaal bezette Gazastrook, die toezicht houdt op een “technocratisch” Palestijns comité.
“in een wereld waar zelfs genocide geen rode lijn is, zijn er geen rode lijnen,”
Het Palestijnse BDS Nationaal Comité, de grootste Palestijnse coalitie van maatschappelijke organisaties die de wereldwijde BDS-beweging leidt, veroordeelt en verwerpt deze nauwelijks verhulde poging om Israëls voortdurende genocide te normaliseren, zijn genocidale regime te rehabiliteren en het te redden uit zijn wereldwijde isolement. Het inheemse Palestijnse volk zal onze onvervreemdbare rechten nooit opgeven.
Zelfbenoemde keizer
De ambities van de zelfbenoemde Amerikaanse keizer reiken veel verder dan Gaza, zoals blijkt uit zijn aanval op Venezuela en zijn voortdurende poging om de rijkdommen van dat land over te nemen en zijn vergevorderde plannen om Groenland te bezetten. Zijn gerapporteerde wens om de VN geleidelijk te vervangen door zijn “Raad van Vrede” om te “bemiddelen” in wereldconflicten en het beleid te dicteren aan zwakkere naties, bewijst onomstotelijk dat het Amerikaans-Israëlische draaiboek voor Gaza bedoeld is om wereldwijd te worden toegepast. Deze en andere overtredingen volgen op een effectieve “shock and awe” strategie, maar onder de oppervlakte wijzen ze allemaal op het begin van het einde van het door de VS gedomineerde internationale systeem.
Geen rode lijnen
Zoals de Palestijnse burgermaatschappij waarschuwde vanaf het begin van Israëls gelivestreamde genocide, en zoals de Colombiaanse president Gustavo Petro het zegt: “Gaza is slechts het eerste experiment om ons allemaal als wegwerpbaar te beschouwen.” Trump’s “Donroe Doctrine,” die het internationaal recht met voeten treedt, zou niet mogelijk zijn geweest zonder het Gaza “experiment,” want “in een wereld waar zelfs genocide geen rode lijn is, zijn er geen rode lijnen,” zegt voormalig senior VN mensenrechtenfunctionaris Craig Mokhiber.
Het uiteindelijke doel van Israël sinds de Nakba van 1948 is altijd geweest om zoveel mogelijk Palestijnen etnisch te zuiveren
Israëls genocide, bewapend en mogelijk gemaakt door de VS en andere westerse mogendheden, normaliseert dit macht-maakt-recht tijdperk met vormen van extreem koloniaal geweld. Elke staat, zelfs onder de steeds zieliger wordende koloniale machten van Europa, die dacht dat hij veilig was, moet nog eens goed nadenken.
¨Board of Peace” legitimeert bezetting
De typisch gechoreografeerde en inmiddels belachelijke bewering van de fascistische regering van Israël dat de “Board of Peace” van Trump niet met haar is gecoördineerd, overtuigt niemand. Deze Board maakt deel uit van het genocidale plan van Netanyahu en Trump voor een ogenschijnlijk

De plannen van Trump en Kushner voor “Nieuw Rafah” (foto’s van het Witte Huis. gedeeld op WEF Davos)
“internationale” coalitie om Gaza te controleren namens het regime van Israël, dat er ondanks zijn onuitsprekelijke misdaden uiteindelijk niet in is geslaagd om het Palestijnse volk te laten buigen of onze rechten op te geven. Het plan is om Israël internationale steun te geven om een minder zichtbare, minder intense vorm van genocide in stand te houden, met voortdurende moordpartijen en systematische ontzegging van voldoende voedsel, schoon water, huisvesting, gezondheidszorg, enz. Het uiteindelijke doel van Israël sinds de Nakba van 1948 is immers altijd geweest om zoveel mogelijk Palestijnen etnisch te zuiveren. Elke staat of individu die deelneemt aan deze “Board of Peace” moet daarom verantwoordelijk worden gehouden voor medeplichtigheid aan genocide, apartheid en illegale bezetting.
We herhalen wat we zeiden toen dit plan voor het eerst werd aangekondigd in oktober 2025:
Gestoorde genocidair
“De onvervreemdbare rechten van het inheemse Palestijnse volk zijn inherent en vastgelegd in het internationaal recht. Ze kunnen niet worden uitgewist … of geherdefinieerd door een gestoorde genocidair die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC), door een zelfbenoemde keizer die in een eerlijkere wereld berecht zou moeten worden door het ICC, of door een regionale despoot of autoritair regime. Het ontmantelen van Israëls regime van kolonisatie, apartheid en illegale militaire bezetting is een noodzakelijke voorwaarde voor het Palestijnse volk om onze rechten uit te oefenen, inclusief zelfbeschikking en het recht van Palestijnse vluchtelingen om naar huis terug te keren en herstelbetalingen te ontvangen.”Het opbouwen van een wereldwijde golf van verzet tegen de imperiale plannen van de VS is nu een existentiële noodzaak voor de mensheid, om ons allemaal te redden van de afgrond van volslagen wetteloosheid, onmetelijk lijden en mogelijk een kernoorlog.
Mobiliseer intersectioneel
Dit vereist massale intersectionele mobilisatie door basisbewegingen en bewegingen uit het maatschappelijk middenveld over de hele wereld, om staten aan te sporen zich op een zinvolle manier te verzetten tegen deze machtige orde. Maar iedereen moet inmiddels begrijpen dat de huidige fase van het Amerikaanse imperialisme – ongekend in zijn totale afwerpen van alle pretenties van mensenrechten, democratie, vrede, enz. – voortbouwt op doctrines en mechanismen die voor het eerst zijn getest op Palestijnen, en het wordt aangemoedigd door het genocidale “experiment” van Israël in Gaza en de “totale straffeloosheid” waarmee het dit heeft uitgevoerd. Om het imperium te stoppen, moet Israël eerst worden gestopt en serieus ter verantwoording worden geroepen.
Serieuze sancties nodig
De Global Majority (Wereldwijde Meerderheid, de niet-Westerse landen die ca. 85% van de wereldbevolking vertegenwoordigen) moet rode lijnen opleggen aan de genocidale as tussen de VS en Israël als een noodzakelijke stap om de internationale rechtsorde overal te kunnen handhaven. Dit betekent dat er een einde moet komen aan Israëls genocide en dat er serieuze legale sancties moeten worden opgelegd om te helpen bij het ontmantelen van de onderliggende oorzaken van genocide – Israëls decennialange regime van apartheid en illegale bezetting.

Voorstel voor EU sancties tegen Israël (Foto via Islam Omroep)
Vooral coalities van staten die een mandaat hebben om het kolonialisme te bestrijden en die naties vertegenwoordigen aan de ontvangende kant van het beleid van de Amerikaans-Israëlische as, zoals de Niet-Gebonden Beweging (NAM), de Organisatie van Islamitische Samenwerking (OIC), de Afrikaanse Unie, de Den Haag Groep, etc. moeten hun krachten bundelen en nu handelen. Daartoe roept de BDS-beweging op om druk uit te oefenen op alle staten om:
1. Het primaat en de universele toepasbaarheid van het internationaal recht te bevestigen: Het recht op soevereiniteit en zelfbeschikking te verdedigen door een vastberaden standpunt in te nemen tegen agressie en alle internationale misdaden en misdadigers.
Dit vereist het hertekenen van rode lijnen, het beëindigen van het “Gaza-experiment” en het geven van het goede voorbeeld door schurkenstaten en wetteloze regimes van naakte agressie, genocide of apartheid overal ter wereld ter verantwoording te roepen.
Verbreek de banden
Dit moet beginnen met het verbreken van de militaire, economische, handels-, diplomatieke en academische banden met apartheid Israël, zoals veel VN-mensenrechtenexperts hebben gevraagd, omdat Israël het ergste schurkenregime ter wereld is. Sinds zijn oprichting heeft het het VN-Handvest en meer VN-resoluties geschonden dan welke andere staat ook, heeft het meer VN-personeel gedood en meer VN-faciliteiten vernietigd (waaronder recentelijk het hoofdkantoor van UNRWA in bezet Jeruzalem) dan welke andere staat ook in de geschiedenis, heeft het letterlijk het VN-Handvest verscheurd en leidt het de systematische afbraak – zijn expertisegebied! – van het internationaal recht.

UNWRA HQ in Gaza vernietigd door Israëlische aanval (Foto: X/VN)
2. Verwerp Trumps “vredesbestuur”, bescherm en hervorm de VN en haar instellingen: Activeer onmiddellijk de VN-mechanismen om het might-makes-right-tijdperk tegen te gaan en dekoloniseer de VN om het representatiever te maken voor de Global Majority en minder gedwee te zijn aan – of kwetsbaar voor dwang door – regimes die diep betrokken zijn bij kolonialisme, neokolonialisme, agressie en gruweldaden.
3. Bevestig het recht van naties op herstelbetalingen voor de gesel van het kolonialisme (inclusief slavernij): Een eerlijke en nauwkeurige boekhouding van de omvang van herstelbetalingen is nodig om nationale schulden kwijt te schelden als gedeeltelijke terugbetaling, waar van toepassing, en om voormalige/huidige koloniale machten de noodzakelijke prijs te laten betalen voor wederopbouw en echte, soevereine ontwikkeling in Palestina en in het hele Zuiden van de wereld.
Blijf de druk opvoeren
We roepen op tot het opvoeren van alle vormen van BDS-druk en tot het vormen van de breedst mogelijke intersectionele coalities om het bovenstaande te handhaven. Het redden van de mensheid is duidelijk niet de taak van de Palestijnen alleen. Maar omdat “Palestina de lakmoesproef voor mensenrechten is geworden”, zoals de Zuid-Afrikaanse jurist John Dugard heeft gezegd, luiden wij de noodklok:
houd Israël verantwoordelijk om het Amerikaanse imperium te stoppen en werk aan gerechtigheid en vrede voor iedereen, of de mensheid als geheel verliest alles.”
